46 освітян відвідали семінар-практикум з з фахової краєзнавчої та музейної роботи
16 грудня 2023 року відбувся семінар-практикум з фахової краєзнавчої та музейної роботи для педагогів закладів освіти м. Києва.
Методичний захід створили фахівці краєзнавчо-екскурсійного відділу КПНЗ «Київський центр дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання». Майданчиком для заходу став Музей книги і друкарства України, команда якого гостинно прийняла освітян столиці.
Тематика семінару-практикуму була присвячена реалізації Стратегії розвитку читання «Читання як життєва стратегія», тому фахівці Закладу підготували майстер-класи, що мали літературний ухил, щоб мати дієві інструменти для зацікавлення та спонукання юні більше читати:
- «Українська біла хата крізь віки в літературі (народний побут, історія, пам'ять)»;
- «Київ літературний (подорож вулицями міста, названими на честь українських письменників і поетів)»;
- «Смачна література»;
- «Географічний простір української літератури»;
- «Археологія поетична».
В межах пленарної частини учасники семінару-практикуму (46 осіб) були поінформовані про підсумки краєзнавчої роботи Закладу за І півріччя 2023/24 н.р. та функціонування музеїв у закладах освіти м. Києва. На гостей очікував поетичний перформанс «Наш край» та Краєзнавчо-літературна майстерня «Поезія та проза кримських татар у зрізі краєзнавчих студій». Активних організаторів краєзнавчої роботи відзначено подяками.
Усі охочі мали змогу отримати та понести з собою Вифлеємський вогонь миру, який був люб’язно наданий Всеукраїнським скаутським об’єднанням «Оріяна».
Висловлюємо слова щирої вдячності керівництву Музею книги і друкарства України за проведення заходу на безоплатній основі та допомогу у розв'язанні організаційних питань.