Комунальний позашкільний навчальний заклад «Київський центр дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання» - профільний позашкільний навчальний заклад, основними напрямами діяльності якого є національно-патріотичний та туристсько-краєзнавчий, що передбачають активну діяльність з виховання патріотизму підростаючого покоління, вивчення історії рідного краю та довкілля, географічних, етнографічних, історичних об’єктів і явищ соціального життя, оволодіння практичними уміннями та навичками зі спортивного туризму та краєзнавства, організацію змістовного дозвілля учнівської молоді.
За свою багаторічну історію назва Закладу не одноразово змінювалася. 4 липня 1958 року - відкрито Київську міську дитячу екскурсійно-туристську станцію (КМДЕТС), яку 16 липня 1979 року перейменовано у Київську міську станцію юних туристів. З 01 липня 1992 року КМДЕТС став Міжнародним центром дитячо-юнацького туризму (МЦДЮТ), а 17 лютого 2015 року наш Заклад змінив назву на КПНЗ «Київський центр дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання»
Педагоги Закладу виховали не одне покоління переможців та призерів Міжнародних зльотів та змагань, Чемпіонатів, Першостей, Кубків України зі спортивного туризму та спортивного орієнтування, хортингу, краєзнавства.
Підготовлено понад 3000 інструкторів дитячо-юнацького туризму та організаторів спортивного туризму.
Робота педагогічного колективу неодноразово відзначалася різними нагородами і пам'ятними знаками. Найціннішою нагородою для нашого колективу стало вручення в 1985 році Грамоти Президії Верховної Ради Української PCP, єдиному Центру туризму в Україні, за велику і плідну роботу по вихованню підростаючого покоління.
На даний час у Закладі провадять освітню діяльність 40 педагогічних працівників з них 2 - мають науковий ступінь, 3 - мають педагогічне звання "Керівник гуртка - методист", 10 відмічено державними нагородами та почесними званнями. Багато педагогів неодноразово відзначені грамотами та подяками Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), нагрудними знаками «Софія Русова» та «Василь Сухомлинський» Міністерства освіти і науки України, та іншими численними нагородами громадських організацій.
Для колективу Закладу національно-патріотичний напрям був і залишається пріоритетним, як і виховання громадянина-патріота України, як високоморальної особистості, яка плекає українські традиції, духовні цінності, володіє відповідними знаннями, вміннями та навичками, здатна реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства, сповідує європейські цінності. Програмне забезпечення в Закладі здійснюється на основі програм схвалених до використання Міністерством освіти і науки України.
Важливу роль у вихованні патріотизму та любові до України, у вивченні історії рідного краю відіграє туристсько-краєзнавча та пошукова робота. Ця робота вимагає творчого підходу і аналізу, розробки нових інноваційних технологій, пошуку та апробації нових форм роботи організаторів дитячо-юнацького туризму і краєзнавства.
Існує багато ідей, реалізація яких сприяє національно-патріотичному вихованню. Це створення профільних дитячих оздоровчих та навчально-тренувальних таборів, участь у Всеукраїнських і Міжнародних акціях, конференціях, семінарах, змаганнях тощо.
Ліцензія на провадження освітньої діяльності >>>
Положення про якість освіти у Закладі >>>
Стратегія розвитку Закладу на 2023-2028 роки >>>
Виконання кошторису 2020 рік >>>
Виконання кошторису 2021 рік >>>
Виконання кошторису 2022 рік >>>
Виконання кошторису 2023 рік >>>