Відбувся семінар-практикум «Використання музейного простору в освітньому процесі «Нової української школи»
15 березня 2019 року КПНЗ «Київський центр дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання» провів семінар-практикум з теми «Використання музейного простору в освітньому процесі «Нової української школи» за підтримки Національного музею українського народного декоративного мистецтва (ген. директор Строкова Л.В.).
До заходу долучилися відповідальні за музейну справу при районних управліннях освіти столиці; керівники музеїв краєзнавчого, етнографічного, мистецького профілів та історії населених пунктів (їх частин), що діють при закладах освіти м. Києва.
Під час семінару-практикуму учасників поінформували про «Музеї краєзнавчого, мистецького профілів при освітніх закладах як складову Нової української сучасної школи» (Павлюк А. Ю., заступник директора Закладу з методичної роботи), а екскурсія-презентація познайомила з «Інтерактивними музейними програми Національного музею українського народного декоративного мистецтва» (Ліщук А. В., зав. відділу науково-освітньої роботи, та Мусієнко І. Б., ст. наук. співр. відділу науково-освітньої роботи).
Своїми інтеграційними методиками роботи музеїв даних профілів в умовах Нової української школи поділилися Бабкова А. М. (зав. ІМВ, відпов. за музейну роботу в Подільському районі), Шевченко Т. М. (зав. ДНЗ № 518 Подільського району, «Музей Григорія Світлицького»), Соколовська Н. Г. та Сіленко Олена (кер. музею «Скарби нашої пам’яті» та екскурсовод школи І-ІІІ ст. № 151 Голосіївського району), Гасенко Т. В. (кер. музею «Родинний гай. Село Позняки» школи І-ІІІ ст. № 111 Дарницького району), Білогубець А. Ю. (кер. музею «Українська світлиця» школи І-ІІІ ст. № 294 Деснянського району), Давиденко Н. М. (методист ЦДЮТ Дніпровського району), Юрченко А. О. (кер. музею «Українська Минувшина» школи I-III ст. №8 Оболонського району).
З пропозицією про створення спільноти музейників освітніх закладів м. Києва звернулась до учасників семінару-практикуму Начкебія Н. А., керівник музею історії Кловського ліцею № 77 (Печерський район).
Для використання у роботі кожен отримав «Збірку методичних рекомендацій до відзначення пам’ятних дат в загальноосвітніх навчальних закладах» та арт-проект «Майдан. Простір творчості» від Українського інституту національної пам’яті .
Колеги, які прибули на захід, дякували за створення теплої атмосфери, надану можливість спілкування з однодумцями.
Приємно зазначити, що до заходу долучилися педагоги освітніх закладів з усіх районів столиці (окрім Шевченківського) у кількості 29 чол.
Щира подяка колективу Національного музею українського народного декоративного мистецтва (особливо Безкоровайній Г.І. - заст. ген. директора з науково-освітньої роботи та зв’язків з громадськістю) та вам, наші колеги, за участь. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю на ниві музейної справи.