Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті жертв Другої світової війни 1939–1945 років.
Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціна цього внеску – надзвичайні втрати впродовж 1939–1945 років серед українців та інших народів, які жили на території України. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб, тому ми добре знаємо ціну війни.
Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Боротьба триває щоденно від 2014 року. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини. Ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє!
Пам’ятаємо! Перемагаємо!
>>> Інформаційні матеріали до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (8 травня)», підготовлені Українським інститутом національної пам’яті: https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/zhurnalistam/informaciyni-materialy-do-dnya-pamyati-ta-peremogy-nad-nacyzmom-u-drugiy-svitoviy-viyny-8-travnya-2025 .



